Bir aşk hikayesi “Crash Landing on You”


Bugün yine bir dizi önerisi ile aranızdayım. Ayrıca benim en sevdiğim ikinci Güney Kore dizim. Üstelik bu dizi oldukça güzel bir aşka da çanak tutmuş, hatta bu dizi setinde kalmayıp çıkarak gerçek hayata taşınmış bir hikaye.
Masallardaki mutlu sonlar böyle olmalı. Hyun Bin ve Son Ye Jin, 2018 yapımı “The Negotiation” filminde ve 2019 yapımı “Crash Landing on You” dizisinde birlikte rol aldılar. Ocak 2021’de ilişkilerini doğruladılar ve Şubat 2022’de evleneceklerini duyurdular. 31 Mart 2022‘de ise özel bir törenle evlendiler.11 Nis 2022
Hyun Bin ve Son Ye Jin’in ilk çocukları 27 Kas 2022 doğdu

Bahsettiğim dizi : Crash Landing on You,


Crash Landing on You, Yoon Se-Ri isminde Güney Koreli bir kadın ile Kuzey Kore’li Lee Jung-Hyeok arasında yaşanan aşkı konu ediyor. Yoon Se-Ri, ülkedeki en zengin ailelerden birinin kızıdır. O, yamaç paraşütü yaptığı sırada işler ters gider ve sınırın ötesine yani Kuzey Kore’de bir yere iniş yapmak zorunda kalır.Lee Jung-Hyeok ise bir askerdir ve Kuzey Kore topraklarında Yoon Se-Ri’ye sahip çıkar onun güvenliğini sağlamak için elinden geleni yapar. Bu macerada ikili arasında kısa süre içerisinde bir aşk meydana gelecektir.

Dizi oldukça komik, bir o kadar da eğlenceli ve duygusal yani bir dizide görmek isteyeceğim her şeyi içinde barındırıyor.

Eğer henüz Güney kore dizileri ile hiç tanışmadıysanız bu dizi ile başlayabilirsiniz. Mutlaka izlemelisiniz tavsiye ediyorum 🙂

Crash Landing on You, 2019 yılında tvN kanalında yayınlanan bir Güney Koreli televizyon dizisidir.

İlk bölüm yayın tarihi: 14 Aralık 2019 (Güney Kore)

Son bölüm yayın tarihi: 16 Şubat 2020

Bölüm sayısı: 16
Yönetmen: Kim Hui-won

Yazarlar: Park Ji-eun

Başrol: Hyun BinSon Ye-jin

Dizi Oyuncuları:

Son Ye-jin:Yoon Se-Ri

Hyun Bin Lee: Jung-Hyeok

Seo Ji-hye: Seo Dan

Kim Jung-hyun :Koo Seung-Joo

Oh Man-seok: Jo Cheol-Kang

Kim Young-min: Jung Man-Bok

Yoo Su-bin: Kim Joo-Meok

Kim Jung-nan: Ma Young-Ae

Kim Sun-young: Na Wol-Sook

Tags: , , , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Yorum Yazın